Forks Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Spokoj (Jasper) ~ by nox

Go down 
Autor/icaPoruka
Lady Moonlight
Moderatorica
Lady Moonlight


Female
Broj postova : 2322
Lokacija : Faylinn
Knjiga : Tigana
Lik : Jane

Spokoj (Jasper) ~ by nox Empty
12062010
PostajSpokoj (Jasper) ~ by nox

Bilo mi je dosta.

Trebao sam se maknuti, od svih. Čak ni Alice nije bila iznimka.

Adrenalin koji je kolao kroz tijela vukova, bijes i preplašenost novorođenih, naš bijes, naš strah, prijezir Voltura, njihov odlazak i na kraju euforija.

Postoji samo toliki raspon emocija koje jedan empat može podnijeti u tako kratkom vremenu.

Bilo je to zaista previše.

U nedostatku bolje ideje počeo sam trčati. Samo trčati. Odredište do kojeg su me vodile moje noge nije bilo od prevelike važnosti, samo sam se trebao maknuti od njih.

Lijeva ruka me je još uvijek pekla, ali ne tolikom žestinom koliko i prije. Uostalom, bol koju sam trpio od ugriza je bila zanemariva kad je Alice u pitanju. Bol koja bi nastupila da je Alice nastradala bila bi nepodnošljiva. Bolje ja nego ona.

Jedini ožiljak u moru njih koji krase moje tijelo koji je zaista vrijedio.

Sama pomisao da se njoj nešto dogodilo bila je neprihvatljiva, nedopustiva.

Miljama dalje od mjesta na kojem se bitka održavala, primjetio sam, šuma je gubila na svojoj gustoći dok naposljetku nisam stigao do litice nagrižene i obljubljene morem.

Miris mora mi je proparao nosnice i udahnuo sam zrak punim plućima, bez obzira što nisam morao. Sam taj postupak je djelovao oslobađajuće. Kao da me je netko skinuo sa okova. Vjerujem da bi se tako i okovani Prometej osjećao kad bi strvinari nestali, a okovi popustili, baš kao i ja u tom trenutku, sam, potpuno sam na litici, dok je vjetar zavijao i mrsio mi kosu, uz pokoji krik galeba koji je letio nekoliko metara nad uzburkanim morem u potrazi za plijenom.

Puma je negdje zarežala u daljini a ja sam se vinuo sa litice. Osjećaj dok sam parao zrak i cijelom dužinom tijela uronio u more bio je neopisiv.

Padao sam do morskog dna prekrivenog oštrim stijenama na koje sam se polegao. More mi je ulazilo u nosnice, usta, uši, posljednji mjehurići zraka su plutali prema površini, ali nije mi smetalo. Mrtvacu ne smeta, zašto bi i vampiru?

Potpuno samom na morskom dnu misli su odlutale do događaja koji je obilježio današnji dan.

Malo mi je trebalo da ponovno postanem zvijer, zvijer koja je napala smrtnu odabranicu mog brata, zvijer koja je vladala mojom prošlošću i diktirala mojom budućnošću.

Čak i pomišljanje na varanje u prehrani sad mi je izazivalo gnušanje u centru moje utrobe.

Kao da hodam po rubu između pravih i krivih izbora, i jedna mala stranputica sve pada u zaborav, sav moj napor i trud bi otišli u vjetar.

Ali jedan pogled na nju, danas, tijekom bitke, i zvijer u meni se krotko povukla. Kao da mi je pogledom govorila Tu sam, neću nestati, i to mi je bilo dovoljno da izdržim.

I tako sam ostao ležati na dnu mora. Barem neko vrijeme. Na leđima, otvorenih očiju, promatrao sam sitne čestice koje su plutale oko mene i taložile se na meni. Bljeskanje sunčevih zraka od površine mora, lomljenje tih istih zraka koje su jedvice dopirale do mene i stvarale blago svjetlucanje nevidljivih dijamanata utkanih u moju kožu.

Ronioci bi se neugodno iznenadili da su bili u okolici, mrtvo, svjetlucavo tijelo leži na morskom dnu širom otvorenih očiju. I to isto tijelo ih promatra, te zatim munjevitom brzinom pliva do njih i grize ih da se napije njihove krvi.

Bolje bi bilo da se ne zanosim jer taj mir kojeg teškom mukom postignem lako nestane.

Ne znam koliko sam tako ležao, da li nekoliko jako dugih minuta, ili jako kratkih sati, ne znam, mada bih se odlučio za potonju opciju jer Sunce nije više stajalo tako visoko na nebu, polako ali sigurno žute zrake su se pretvorile u narančaste, a zatim u skoro krvavo crvene sve dok nije potpuno zašlo, a mjesec zauzeo svoje mjesto na nebu.

Bilo je vrijeme da pođem.

Polako sam iz ležećeg prešao u čučeći položaj i lagano se nogama odgurnuo od stjenovitog dna. Bilo je zanimljivo promatrati kako morska prašina pada sa tebe nakon cjelodnevnog ležanja na dnu, što se sve nakupi na tebi.

Nisam se trebao iznenaditi dok sam izlazio iz mora i grabio vodu za sobom, stvarno nisam, ali čak i nakon više od polovice stoljeća provedenog skupa, uspjelo joj je, iznenadila me.

Sjedila je na litici, obasjana blagom svjetlošću zvijezda, smirena i sretna, dok su joj tople jantarne oči bile uprte u mene.

Nasmiješio sam joj se, a ona mi je odmah uzvratila, uputivši mi jedan od najljepših osmjeha, otkrivajući dva reda oštrih i bijelih zubiju.

''Dođi.'', tiho je izrekla, niti je to bila naredba niti zapovijed, ali svejedno sam ju poslušao, i nekoliko sekundi kasnije našao sam se na vrhu litice.

''Brinuo si se bez razloga.'', rekla je nakon nekoliko sekundi ugodne tišine.

''Znam.''

Uzela je moju lijevu ruku i prinijela ju svojim usnama utisnuvši meki poljubac na mjesto koje je zauzeo četiristo šezdeset i deveti ugriz. Izbrojio sam ih jednom prilikom kad stvarno nisam imao ništa pametnijeg za raditi.

''Idemo kući.'', uputila mi je te dvije riječi nakon još jedne dugačke pauze koju je tišina ispunjavala.

Onako mokar od mora skočio sam na noge i brzinom munje ju stavio tamo gdje joj je mjesto, u moje naručje.

''Idemo kući.'', ponovio sam njene riječi otprije.


Zadnja promjena: Lady Moonlight; 2/7/2010, 20:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://ladymoonlight.blog.hr/
Share this post on: reddit

Spokoj (Jasper) ~ by nox :: Comments

Lena Reve
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 18:36  Lena Reve
Odlično!Sviđa mi se sve,od stila do sadržaja.Napokon nešto iz Jasperove perspektive i to još jako dobro napisano.Svidjela mi se usporedba sa Prometejem,po meni je Jasper totalno pogođen.

Ocjena: Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
Bonnie Blue
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 19:23  Bonnie Blue
Prekrasno. Stvarno me očaralo. Sve je čitko i jasno opisano. bez ikakvih gramatičkih pogrešeka ili krivih izraza.
Ocjena- Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
ness-os
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 20:49  ness-os
Jako mi se sviđa. Mogu reći kao da sam i ja neki mir doživjela.
Zaista predivno napisano.
''Sjedila je na litici, obasjana blagom svjetlošću zvijezda, smirena i sretna, dok su joj tople jantarne oči bile uprte u mene.''
Ovo mi je nekako najljepše, sam taj opis.
Spokoj (Jasper) ~ by nox 961505
Dalia Erreway
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 20:54  Dalia Erreway
Slazem se sa curama.
Prica je predivna. Napokon nesto iz Jasperov perspektive.
Stil pisanja mi je lijep, razumljiv i lako se cita - sto je plus.
Dobro je prikazan njegov karakter - jos jedan jako velik (i pomalo tesko dostizan (kad je o Jasperu rijec) ) plus.

Naj citat: Onako mokar od mora skočio sam na noge i brzinom munje ju stavio tamo gdje joj je mjesto, u moje naručje. very happy clap

Ocjena: pet
Jane Rose
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 21:02  Jane Rose
Jedina koja me potpuno očarala i ostavila definitvno najjači utisak na mene. Nemam zamjerke, od sadržaja, stila, opisa,... sve je predivno. Odlično mi se priča i misli uklapaju u Jasperovu osobnost i iako mi nije najomiljeniji lik bilo je stvarno lijepo čuti malo više od njega.
Koliko sam vidjela, s obzirom na to da sam čitala u jednom dahu, i gramatički ispravno tako da...
Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
Sve pohvale autoru Spokoj (Jasper) ~ by nox Icon_smile
Alice..
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 12/6/2010, 23:56  Alice..
lijepo ali možda previše sladunjavo za Jaspera. ali jako dobro napisano Spokoj (Jasper) ~ by nox 997659
Spokoj (Jasper) ~ by nox 961505
Tmia
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 13/6/2010, 18:01  Tmia
AAAA, odlično je
Sviđa mi se psihološki opis lika. Ponekad je manje više, a tu su na mjestima te kratke rečenice koje pridodaju toj dramatičnosti.
Autor/ica je uspio/la izreći dosta toga u ovako kratkom zadatku. Ponovno, emocije odnos između Alice i nejga u svega dvije tri replike... osličan odabir jezika!

Well done! chew
pet
Zaida
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 13/6/2010, 18:28  Zaida
Odlično, usudila bih se reći, opisani osjećaji koje on proživljava, baš kao što bi to i trebalo biti s obzirom na njegov dar. Sav taj psihološki dio je veoma razvijen. Emocije koje se provlače kroz tekst su očite, sva ta Jasperova briga.
Narativnost je veoma dobra, te je i sam test jako razumljiv. Ove kratke, eliptične rečenice prirodaju dramatiku, onaj ritam koji je potreban svakom boljem tekstu.
Nisam dosad spomenula, ali mi se jako dopada ova rečenica: "Onako mokar od mora skočio sam na noge i brzinom munje ju stavio tamo
gdje joj je mjesto, u moje naručje." Baš nešto što bi pripisala tom paru.

Svaka čast autoru/autorici. Spokoj (Jasper) ~ by nox 997659

Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
martina
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 13/6/2010, 18:44  martina
Spokoj (Jasper) ~ by nox 977177
Wow. Stvarno prelijepo.
Imala sam osjećaj kao da je to stvarno Jasper. I jako mi je drago što je autor/ica prikazao Jasperovu predivnu unutrašnjost koja je sakrivena ispod maske vojnika i vampira koji se zbog svoje ljubavi bori protiv primarnih instinkta. Spokoj (Jasper) ~ by nox 752576

Stvarno predivno. Spokoj (Jasper) ~ by nox 63382
Ja bi sad jooooš ^^

Naj citati:

Ali jedan pogled na nju, danas, tijekom bitke, i zvijer u meni se krotko povukla. Kao da mi je pogledom govorila Tu sam, neću nestati, to mi je bilo dovoljno da izdržim. Spokoj (Jasper) ~ by nox 63382

Uzela je moju lijevu ruku i prinijela ju svojim usnama utisnuvši meni poljubav na mjesti koje je zauzeo četiristo šezdeset i deveti ugriz. Izbrojio sam ih jednom prilikom kad stvarno nisam imao ništa pametnijeg za raditi. Spokoj (Jasper) ~ by nox 65731 Spokoj (Jasper) ~ by nox 810841 Spokoj (Jasper) ~ by nox 467482

Onako mokar od mora skočio sam na noge i brzinom munje ju stavio tamo gdje joj je mjesto, u moje naručje. Spokoj (Jasper) ~ by nox 63382
-> tu bi jedino ovo U moje naručje stavila kao novu rečenicu. Smile Mislim da bi bilo malo efektnije. grin


I da... još jedan ogromni plus ide na to što je cijeli tekst gramatički (pre)točan! Barem koliko sam ja vidjela!
Bravo!! Spokoj (Jasper) ~ by nox 752576 Spokoj (Jasper) ~ by nox 997659
Ocjena: Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
Kaliopi
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 17/6/2010, 17:38  Kaliopi
Ovo mi je najljepša priča od svih.
Jasper je skroz pogođen.
Skroz sam mogla osjetiti tu njegovu unutarnju borbu i przir prema samom sebi.
Jako lijepo i pregledno napisano.
Svaka čast.
Ocjena:
Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
dovoljno za zauvijek
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 21/6/2010, 00:11  dovoljno za zauvijek
Najbolja od svih (ostale nažalost nisam stigla ocjeniti), al bliži se ponoć, pa da bar ovu ocjenim koja mi se najviše svidjela.

Jako dobro pogođen (opisan) lik. Skroz sam mogla osjetiti njegove emocije. Autor(ica) nam je psihološki jako dobro približio(la) Jaspera.
Kao što martina kaže - koliko sam isto mogla primjetiti - gramatički (ali i pripovjedački) - jako dobro napisano

5 jabučica Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
Azra
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 21/6/2010, 01:00  Azra
Najviše mi se kod ovog fictiona sviđa uklapanje lika i osjećaja sa prirodom i stvarima koje vidi svojim očima. To mi se oduvijek sviđalo u djelima jer se ne dobije puko opisivanje, djeluje dosta zanimljivije. Jasper je jako dobro pogođen, sasvim je u okvirima da se tako izrazim, tj. nema pretjerivanja. Iako prvo lice nije baš zahvalno, dobro je urađeno i drago mi je što smo dobili uvid u Jasperove osjećaje i odnos prema Alice.
Spokoj (Jasper) ~ by nox 24435
Amortentia
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 22/6/2010, 00:29  Amortentia
Definitivno moj favorit.
Jedina od priča koja stvarno nema ni previše ni premalo. Psihološki profil savršeno pogođen, i ta njegova ljubav prema Alice izražena u svega par riječi.
Također, nisam našla nijednu gramatičku grešku, a tekst je čitljiv, stoga vrijedi ocjena - pet
Ines
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 22/6/2010, 01:22  Ines
Ocjena - pet

Priča me osvojila, pogotovo jer je pisana iz Jasperove perspektive (on mi je jedan od najdražih likova Very Happy ). Jasper je totalno pogođen, uklapa se da je to on.
Svidjele su mi se emocije koje sam totalno mogla osjetiti i njegova ljubav prema Alice.
Također, nisam našla niti jednu gramatičku pogrešku Smile
avatar
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 25/6/2010, 20:18  .The.End.Is.Really.Near.
Kao sto je vec neko rekao..presladunjavo za Jazza...ne svidja mi se..
Ne zelim dati ocjenu uopce :/
Dark Girl 21
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj 5/8/2010, 00:06  Dark Girl 21
odlicna prica.... jednostavno se uzivis...
mozda malo drukcije misljenje o jazzu nego moje....
veliki plus za gramatiku... lijep slijed rijeci u recenicama...
svida mi se opis alice i lijepo docarana ljubav izmedu njih dvoje..


ocjena : četiri Smile
Re: Spokoj (Jasper) ~ by nox
Postaj   Sponsored content
 

Spokoj (Jasper) ~ by nox

[Vrh] 

Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forks Forum :: Fan fiction natječaji :: Premijera Pomrčine-
Forum(o)Bir: