Forks Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy

Go down 
Autor/icaPoruka
Lady Moonlight
Moderatorica
Lady Moonlight


Female
Broj postova : 2322
Lokacija : Faylinn
Knjiga : Tigana
Lik : Jane

Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy Empty
12062010
PostajVatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy

Vjetar je tresao šator svom svojom silinom. Temperatura je već davno pala ispod ništice, a meni je i dalje bilo jednako vruće. Faziran u vuka stajao sam pred šatorom osluškujući njihov tihi razgovor koji se sastojao od Bellinih, cvokotom popraćenih, bezazlenih pitanja i Edwardovih šturih odgovora. Ona se smrzavala, a on joj nije mogao pomoći. Još joj je i odmagao, a to ga je dodatno ubijalo. Znao je da sam ja ovdje jedini koji bi joj mogao pomoći, najbrže i najefikasnije. Čitanjem mojih misli, kojem se nije mogao oduprijeti, jasno sam mu to dao do znanja i, naravno, razbjesnio ga.

Oprezno sam otvorio patentni zatvarač na šatoru i brzo se provukao kroz najuži otvor. Belli je bilo sve hladnije. Uživao sam u pomisli da ću se zavući u tu usku vreću, da ću biti uz nju, ugrijati ju i da će se ona zbog toga osjećati bolje.

Edward je zarežao i namrštio se. Ne obazirući se na njega krenuo sam otvarati Bellinu vreću, no zaustavio me stisak njegovih ledeno hladnih mramornih ruku. Pobunio sam se i sarkastično mu dobacio da će mu Bella bila zahvalna kad joj nožni prsti pocrne i otpadnu. Ubrzo je popustio stisak i vratio se u svoj stari položaj u najudaljenijem kutu šatora ne prozborivši više ni riječi.

Bella je i dalje drhtala i tiho nešto mrmljala, a vjetar je nesmetano puhao. Naredio sam joj da se odmakne, a ona me ošinula uvrijeđenim pogledom. Znao sam da joj je neugodno, a zbog toga je bilo i meni. No ipak, uživao sam jer me Edward u ovome nije mogao zamijeniti. Povukao sam zatvarač za sobom i privinuo ju na svoja vrela gola prsa. Kad su me dotakli njezini ledeni prsti, osjetio sam k'o da je kroz moje tijelo prošla struja. Bila je poput sante leda. Jednako hladna kao i Edwardove ruke koje su me maločas dotakle. Stresao sam se na pomisao da ona jednom i hoće biti tako hladna. Da će biti poput njega. Poput njih.
Još se malo tužila, no uskoro se snažnije privila uza me uživajući u toplini. Znao sam da joj godi i bilo mi je drago da pomažem.

Sarkastično sam dobacio, više Edwardu nego njoj, da bi se brže zagrijala kad bi skinula sve sa sebe. Edward je oštro zarežao, a Bella se suprotstavila našem prepucavanju. Dobro sam znao da bi joj bilo draže da je Edward na mom mjestu, no odbijao sam to prihvatiti i pokušao sam se zadovoljiti sitnicama.

Bella je prestala drhtati, no ipak se odbijala odmaknuti od mene makar i za milimetar. Veselo sam joj ponudio i besplatno grijanje usana, no ona me prekorila i upozorila da se pristojno ponašam. Edward je teško uzdahnuo.

U vreći za spavanje već je bilo toplo i udobno. Bella se polako 'otapala' i postajala sve toplija. Bojao sam se da će mojoj misiji uskoro doći kraj. Poželio sam zauvijek ostati u vreći. Osjećati ju pripijenu uza se bio je pravi raj.

Tijelo joj se opuštalo i postajalo sve mlitavije. S vidljivom nesigurnošću upitala me zašto je moje krzno gušće nego od mojih prijatelja. U početku sam oklijevao s odgovorom, no Edwardovo cerekanje sjetilo me da bi joj on ionako kasnije sam rekao. Zbog toga sam joj otvoreno priznao da mi se činilo da će joj se tako više sviđati. Obrazi su joj se zažarili od nelagode i učinilo mi se kao da je požalila što je uopće postavljala pitanje.

Bella nije više ništa prozborila. Kapci su joj se polako spuštali sve dok se nisu do kraja sklopili, a disanje se nije usporilo i smirilo. Šapnuo sam joj nekoliko lijepih riječi prije nego li je potpuno utonula u san.

Edward mi je obznano da je stigao Seth, a ja sam mu dobacio da može ići pošto djevojku ostavlja u dobrim i sigurnim rukama. Nije mi ništa odgovorio.

Zavladala je tišina, barem unutra. Vjetar je vani suludo fijukao kroz guste krošnje. Bella je bila još ljepša kad je spavala, a to je potaknulo moje lude misli i fantazije. Proradile su najvećom mogućom brzinom. Totalno sam smetnuo Edwarda s uma i udubio se u proučavanje njenih odavno poznatih crta lica kad me iz maštanja prenuo njegov prigušeni glas. Prkosno sam mu odvratio nek' mi se makne iz glave, ukoliko to ne želi slušati.

Znao sam da je Edward bio ljubomoran na mene u nekim pogledima i to nam je malo poravnavalo izglede. Dao sam mu do znanja da se Bella još uvijek stigne predomisliti s obzirom na to što bih ja sve mogao raditi s njom, a on ne može. Barem ne tako da je pritom ne ubije. Time sam prekoračio svaku mjeru.

Opet je ušutio na neko vrijeme. Znao sam da ga ljubomora izjeda. Zapitao sam se je li stvarno tako siguran u sebe kao što djeluje i odmah dobio potvrdan odgovor. Priznao mi je i to da se pita jesam li Belli u mislima kad je šutljiva i zamišljena. To me navelo na razmišljanje o tome misli li ona o meni stvarno tako često. Teže mu je pao s usana, no dobio sam odgovor. I to opet potvrdan.

Na te mi je riječi srce jače počelo kucati i pobojao sam se da time ne probudim Bellu. Ali tko nam garantira da se ona i sad samo ne pretvara da spava?

Opet je nastupila šutnja, a probio ju je Edward priznavši mi da je zahvalan što sam tu. Time smo sklopili naše malo, ali slatko, primirje. Otvoreno sam mu rekao sam lud od ljubomore, isto kao što sam znao da je i on samo što to nije tako otvoreno pokazivao kao ja. Priznao je da mu je bolno tjerati Bellu da izabere pa se zato obuzdava, a ja sam mu pažnju skrenuo u suprotnom smjeru potaknuvši ga da kaže da ju ne tjera na to iz straha da ne izabere mene. Nisam dobio odgovor.

Saznao sam još štošta tijekom razgovora. Bilo je to prvi puta da mi je bilo ugodno s njime razgovarati. Shvatio sam da je on zaista voli. Na svoj način, ali je voli. I bilo mi je drago zbog toga. Ostavio ju je u nastojanju da ga zanemari, zaboravi i okrene svoj život u drugom smjeru. Da se nije bacila s litice, da je on pričekao... Sve bi bilo drugačije. Priznao mi je i da pokušava na još nekoliko mjeseci odgoditi njezino mijenjanje, no to mi ništa nije značilo. Znao sam da će prije ili kasnije postati jedna od njih, a to me užasavalo i vuklo mi mrak na oči.

Jedna me stvar iznimno zanimala pa se nisam ustručavao postaviti mu i to pitanje kad smo već tako 'ugodno' čavrljali. Pitao sam ga je li razmišljao o mogućnosti da bih ja bio bolji izbor za Bellu. Načas je ušutio, a zatim mi dao odgovor. Shvaćao je da bih joj ja u nekim pogledima više odgovarao, no nije bio toliko glup da ponovi istu grešku. Odgovorio mi je da će biti uz nju dokle god ga bude željela.
Tiho sam frknuo. Nisam se nadao tolikoj iskrenosti, no bilo mi je drago što me pripustio u svoju glavu.

Pripremio je i on za mene pitanje. Zanimalo ga je tko je treća supruga jer se Bella željela poistovjetiti s njome. Prikazao sam mu je u svojoj glavi na što je počeo kipjeti. Nije mu se sviđalo kad su krvopije prikazivali kao negativce, no odlučno je to zanijekao. Oboje smo shvatili da Bella, slično kao i treća supruga, želi biti na čistini i učiniti ono malo što sama može. On će ostati sutra uz nju da to spriječi, a ja ću hrabro izaći i boriti se.

Odlučili smo da primirje završi u osvit dana. Malo sam to iskorištavao opet se vraćajući svojim fantazijama na što je on prostenjao negativnim tonom te počeo pjevušiti neku melodiju. Pretpostavljao sam da samo želi prigušiti moje misli pa sam se otvoreno posvetio svojim fantazijama gledajući uspavanu Bellu i uživajući u posljednjim trenucima primirja.


Zadnja promjena: Lady Moonlight; 2/7/2010, 20:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://ladymoonlight.blog.hr/
Share this post on: reddit

Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy :: Comments

Lena Reve
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 12/6/2010, 18:31  Lena Reve
Sviđa mi se stil i činjenica da nema gramatičnih grešaka,ali tekst me se nije ne znam kako dojmio..Možda zbog toga što mi nije donio ništa novo.Ne znam..Sve u svemu,ok je.

Ocjena: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy 60945
Bonnie Blue
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 12/6/2010, 19:41  Bonnie Blue
Ovaj dio je kao iz Belline ali sada iz Jcobove. Znači sve isto. Ništa novo. bez gramatičkhih grešaka.
Sviđa mi se što nakon nekoliko rečenica se stavlja mali razmak a to je dobro za moje oči.
Ocjena- Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy 712735
Dalia Erreway
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 12/6/2010, 21:02  Dalia Erreway
Svidja mi se stil i podjela teksta.
Ali prica sama po sebi ne.
Zvuci kao prepricavanje - sto mi nije bas zanimljivo.
A i kao sto je Swells rekla - sve je vec vidjeno/procitano.
Mozda bi bolji utisak dalo kad bi bilo malo vise ( ili uopce) razgovora, i njegovog dozivljala tog razgovora.

Ocjena: dva
Jane Rose
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 12/6/2010, 21:04  Jane Rose
Lijepo napisano, stilski i gramatički, ali moram se složit sa ostalima, nekako mi je premalo novog, kao samo prepričavanje, ali iz druge perspektive.
Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy 60945
Pandora Faith
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 13/6/2010, 15:33  Pandora Faith
priča je u redu. ne sviđa mi se što zvuči kao prepričavanje. očekivala sam nešto novo i drugačije.
ocjena: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy 712735
Kaliopi
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 17/6/2010, 17:44  Kaliopi
Priča je ok i lagana je za čitat, ali nema ono nešto.
Jednostavno bi bilo bolje da si malo više unijela opisa Jacobovih ili Edwardivih osjećaja u tom trenutku.

Moja ocjena:
Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy 60945
Olimpija
Re: Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy
Postaj 19/6/2010, 21:05  Olimpija



Pisac ove priče ima pripovjedačkog talenta. Ali i nedostatak mašte.
Previše mi to vuče na Meyericu, nema osobnog "štiha", nešto što bi se izdvojilo kao personizirano.
Inače, pohvale za lakoću čitanja.


dva
 

Vatra i led (Jacob) ~ by Valentinchy

[Vrh] 

Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forks Forum :: Fan fiction natječaji :: Premijera Pomrčine-
Forum(o)Bir: