Forks Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vježba ~ TheCullens-ova sestra

Go down 
+5
dovoljno za zauvijek
TheCullens
missy Vampire
Azra
Rhianna
9 posters
Autor/icaPoruka
Rhianna
Administratorica
Rhianna


Female
Broj postova : 3775
Lokacija : Field of paper flowers
Knjiga : Lavovi Al'rassana ~G.G.Kay
Lik : Jehana

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime5/5/2008, 21:11

The Cullens (Toni) me zamolio da objavim priču njegove sestre Maje koja trenutno ne može do računala.
Uživajte i svakako komentirajte Smile



Moj Porshe
~by Maja


Probudila sam se. Jutro kao i svatko drugo. Opet pada kiša. Te već dosadne kišne kapi padaju na moj prozor odbijajući se o njega i stvarajući mnogo raznih zvukova. Pjesma kiše! To je jedino što mi se oko toga sviđa. Ustala sam se nevoljko iz kreveta iako je subota. Moja je soba izgledala tako uredno. Sve je uvijek bilo uredno složeno, a ne kao kod moje braće. Joj to vi trebate vidjeti. Kao da je bomba pukla i još stado nekih tamo životinja prešlo preko svega toga. Ah, dobro, kod Edwarda i je malo urednije kada mama sve pospremi. Ali Emmet. Njegova soba je sva u neredu. Sišla sam u dnevni boravak. Sive kuhinjske pločice su razbijale monotonu bijelu boju naše kuće. Emmet je sjedio na bijelom kožnom kauču i gledao sa Edwardom neki boksački meč. Nemam pojma ko je gubio, a tko pobjeđivao, samo znam da su to dvojica polugolih muškaraca koji se grle. Emmet je naravno bio u svojoj omiljenoj pozi. Ruke raširene gore na naslonjaču a noge na maminom staklenom okruglom stoliću koji je stajao ispred televizora. Naravno da mami nikad nije bilo drago zbog prljavštine koja bi ostala kasnije, ali naravno da mu je oprostila. Nezna drugo što bi s njim. Edward je sjedio u kožnom smeđem kauču. Tata je već otišao na posao, a mama je vjerojatno kod neke žene gleda cvijeće ili tako nešto. Okrenula se prema ormariću da izvadim blokić. Stala sam na prste i otvorila ormarić. Ali na moju nesreću gore je bio na najvišoj polici. Skakutala sam kao mali zečić, ali svejedno nije išlo. Taman sam izdahnula i bila spremna za poraz kada se Emmet stvorio kraj mene i rekao „Evo zečiću, nemoraš više skakutati. “Ja sam ga lagano lupila po ramenu, iako znam da i da sam ga jače lupila nebi mu smetalo. Tada mi je dodao blokić sa nacrtanom malom kravicom koja skače po livadi. “Hvala“- rekla sam mu i otišla do ladice izvaditi olovku. Uzela sam olovku i sjela u fotelju preko puta Edwarda. Pogledala sam Edwarda i osmijehnula se ogromnim smiješkom. On je samo uzvratio upitnim pogledom. Samo je bilo dovoljno pomisliti na jedan dan kada mi je to 'nešto' obećao i odmah je lupio rukom po čelu. “Joj pa ja sam ti obećao kupiti Porshe“. “Žuti“- podsjetila sam ga podižući prst ispred lica. Odjedno sam osjetia kako mi se lice izobličuje u tužni izraz. Ali samo zato jer mi je u sekundi preletilo pretkazanje pred očima. Budućnost. Vidjela sam da mi ga ipak neće stići kupiti idućih godinu dana. “Alice? ! ? Što je? “- čula sam Jasperov duboki, zabrinuti glas iza sebe i osjetila njegove čvrste ruke na svojim ramenima. “Ma ništa. Edward mi neće kupiti Porshe“- promrmljala sam kao dijete koje mami tuži brata. Namrgođeni mi je izraz bio na licu. “Kupit ću ti ga ja ako on neće „- tješio me Jasper i prislonio svoje usne na moj vrat da mi utisne poljubac. “Nisam uopće rekao da ti ga neću kupiti“- branio se Edward protestivno i naslonio se dublje u fotelju. “Ali vidjela sam“- protestativno sam podignula glavu i ljutito rekla podižući glas. “Evo predomislio sam se. Kupujem ti ga. Jel me vidiš kako dajem novce trgovkinji“- rekao je Edward. “Ne, još uvijek ništa“- protresla sam glavom i pogledala potišteno njega dok su se Jasperove ruke odmarale na mojim ramenima. “Kupit ću ti ga, ali pod jednim uvjetom... “- započeo je Edward. Znala sam da se sprema reći nešto što će biti vrlo vjerojatno teško za napraviti. “... čuvaj mi Bellu dok sam lovu. Ako joj na tijelu bude ijedna ogrebotina Porshe će završiti natrag u onom izlogu. “- nastavio je upooravajućim tonom naganjajući se nad svoja koljena. Odjednom sam osjetila kako mi se lice 'ozarilo'. Opet sam se osmjehnula. Ovaj puta je vizija prikazivala mene u lijepom žutom Porshe- u kako se vozim kroz Forks. “Toooo care! “- proderao se Emmet zamalo skočeći s tog kauča. Vjerojatno je dobio opet neku okladu za boks. Dečki! Kada je shvatio da ga gledamo kao nekog luđaka prvo je okrenuo pogled na mene i Jaspera, a onda na Edwarda. “Oh, oprostite. Jeste li vi nešto pričali? “- zbunjeno je rekao. Svi smo se na trenuak nasmijali. “Obećavam“- pomislila sam. I Edward je kimnuo glvom i ustao se. Refleksivno sam odskočila sa fotelje i stala kao ukipljena. Vidjela sam kako se Edward kreće prema vratima i u jednoj ruci drži svoj kožni crni novčanik, a u drugoj ključeve od Volva. Bacila sam se natrag u fotelju. Duboko sam izdahnula i počela gledati meč boksa, samo zato jer mi je bilo dosadno i morala sam nečim kratiti vrijeme. Nakon pola dosadnog sata čula sam buku motor dva auta ispred kuće. Kao da sam i sama u jednom od njih izletila sam van. Emmet i Jasper su ostali sjediti u kauču i raspravljati o nečemu. Tamo je stajao. U prilazu. Moj novi Porshe, jarko žute boje. Edward je izašao van iz Volva koji je naspram mog Porshea izgledao jadno. “Kako ti se sviđa? “- pitao me naslanjajući se rukom na Volvo. Odskakutala sam do Edwarda i snažno ga zagrlila oko struka. “Hvala braco“- rekla sam tiho i otskakutala u unutrašnjost Porshea. Mirisala je po novoj koži. To je bio divan miris. Uhvatila sam volan rukama i pravila se kao da ga vozim. Napokon 'moj Porshe'!!!
[Vrh] Go down
http://sjenemagije.blog.hr/
Azra
The hostess
Azra


Female
Broj postova : 2267
Lokacija : over the rainbow :)
Lik : Jace :)

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime5/5/2008, 23:01

uu super si opisala odnos cullenovih pogotovo si nam bolje prikazala Alice, hehe smijala sam se na onom dijelu kad emmet kaže too care lol...ima nekoliko pravopisnih grešaka ali to se lako da riješiti, super... Very Happy i jos koji opis unutrašnjosti kuce ne bi bio da odmet ali i ovako je zanimljivo... Smile Smile Smile
[Vrh] Go down
missy Vampire
stanovnik Forksa
missy Vampire


Female
Broj postova : 103
Lokacija : Split
Lik : Alice i Edward

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime6/5/2008, 10:05

Meni je prića ok,samo me malo bode ona rećenica "probudila sam se"...Koliko znamo mislim da vampiri u Stephinoj knjizi nemogu spavat al ok.Još nešto u vezi onoga bloka...zar Alice nemože skočiti? Nije ona čovjek ipak! Slažem se sa Azrom dosta dobro ali mi nešto i nedostaje,imaš par pravopisnih greškica ali nema veze... Cool
[Vrh] Go down
TheCullens
stanovnik Forksa
TheCullens


Male
Broj postova : 21
Lokacija : Tenja
Knjiga : Surfanje na netu,sk8anje(nekad bilo)...
Lik : Edward

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime9/5/2008, 21:20

Ej,ovdje Maja!!!
Hvala vam puUuUuUuno na lijepim komentarima iako su samo dva,hihi! yey yey

Dali su mi malo na komp,ali moram uskoro bježati,hihi.
Da pojasnim malo ono probudila sam se.
Mislila sam na metaforu,kao ono ležala je sklopljenih očiju,iako nije mogla zaspati(ja to često radim,hihi,ponekad se pitam da li sam ja vampirica).
I tako...moram ići.Bo0o0o0oK
[Vrh] Go down
dovoljno za zauvijek
stanovnik Forksa
dovoljno za zauvijek


Female
Broj postova : 3459

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime9/5/2008, 21:42

ne sviđa mi se... nekako nisi pogodila likove... Kao prvo to sa spavanjem, pa Alice kako skače, pa reakcija tj. prijetnja Edwarda - u smislu ''ako na njoj (Belli) bude i jedna ogrebotina'' - ne vjerujem da bi on Alice ikada prijetio... i zapravo, cijelo vrijeme sam mislila da se radi o Rosalie (još Emmet kaže - ''evo ti zečiću'' pa pretpostavljam da bi on tepao samo svojoj curi..) dok nisam došla do dijela sa Porscheom, pa sam tu shvatila da nije riječ o Rosalie već o Alice i onda me je zasmetalo zašto nema Rosalie, pa čak niti u kontekstu (kao što si spomenula Carlislea i Esme), i ona je dio obitelji, nju niti jednom nisi spomenula, i da - oni Carlislea i Esme ne zovu mama i tata, već imenima...

I da, imaš dosta pravopisnih i gramatičkih pogrešaka, kao što je npr. pri kraju ''Hvala braco'' u svakoj takvoj rečenici trebaš zarez.. ''Hvala, braco'' - to je inače vokativ ('Oj, Ej, Majo!' - u tom stilu)...

nažalost, nije mi sjeo text... a Alice si dosta ok opisala.
[Vrh] Go down
http://dovoljnozazauvijek.blog.hr/
Sansa
stanovnik Forksa
Sansa


Female
Broj postova : 15
Lokacija : Rijeka
Lik : Bella

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime10/5/2008, 14:47

Moram priznat da se ni meni bas ne svida..
Ono Alicino skakanje, Edwardovo ponasanje...
Sve u svemu, nije mi se bas dopalo,
Sorry, :nuzzle:
[Vrh] Go down
anjabella
stanovnik Forksa
anjabella


Female
Broj postova : 547
Lik : Edward Cullen

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime11/5/2008, 12:22

evo da i ja komentiram!

sviđa mi se što si nam pružila da sada čitamo nešto običnije da tako to kažem. tema o žutom porsheu je sasvim lagana tema i za um i za tijelo. hehe...

početak mi nije sjeo. ono kako si navela da pada kiša, pjesme kiše, i da joj se to sviđa jedino oko toga nisam pohvatala dobro, tako da mi početak nije nešto.

tijekom cijelog uvod si opisivala sve na ljudski način života: njena uredna soba, neuredne sobe njene braće, Edwrad i Emmett gledaju boks (boks?? hehe), Emmet drži nogu na okruglom stolu pred televizorom, tata je otišao na posao...neznam da to pripišem dobrom ili lošem, taj sasvim obični ljudski život. nekako mi fali nekih opisa da su oni ipak vampiri.

ostala razrada njene tuge kako neće dobiti auto mi je oke. ono kako je skakala da dohvati blokić mi je baš slatko.

sve u svemu meni je oke. bilo bi još i bolje da je početak drugačiji i da si dodala više nekih stvari kako bi imali veći osjećaj da se radi o vampirima.
[Vrh] Go down
Sapfa
stanovnik Forksa
Sapfa


Female
Broj postova : 42
Lokacija : Zagreb
Lik : Alice

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime4/11/2008, 01:48

Prije svega Erarre humanum est (lat.) ljudski je griješiti tako da sam i ovaj tekst gledala tako.

E pa meni se sviđa (načitala sam se ja svega i svačega, vjerujte mi Laughing ).
Aliceina karakterizacija je jako dobra (što me veseli jer Alice jako volim) . Pogođeni su mi i Emmett i Edward (Emmett sa borbom, Edward sa tom tihom mirnoćom sjedenja).
Jasperova briga me je... eto, jako zadovoljila. Tako sam ga nekako i zamišljala kada se ugase kulise ili ti ga kada Bella ode. very happy
Skakutanje - meni je osobno slatko (ne vjerujem da bi Alice skakala po Esmeinom namještaju iz čistog razloga što bi ga uništila, a i upravo je ona rekla Belli i Emmettu u Praskozorju da se bore vani jer će uništiti stol, tako da me to ne smeta kao što vidim da je ljude u prijašnjim postovima).
Probudila sam se... ja sam to shvatila metaforički. Znači krenula je sa danom. Po meni izraz ''Krenula sam sa danom...'' je bezveze, tako da to doslovno nisam shvatila, već kao metaforu. :hi:
Sviđa mi se razrada. Opisa fali, ali to je i za ovakve kratke priče i poznato, tako da samo tako nastavi. clap
[Vrh] Go down
Alma
stanovnik Forksa
Alma


Female
Broj postova : 51
Lokacija : Bosna i Hercegovina
Knjiga : Pomracenje ,Harry Potter and goblet of fire
Lik : Rosalie,Jasper,Karlajl i Sirius Black

Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime11/1/2010, 15:05

super je a imali dalje??
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vježba ~ TheCullens-ova sestra Empty
PostajNaslov: Re: Vježba ~ TheCullens-ova sestra   Vježba ~ TheCullens-ova sestra Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vježba ~ TheCullens-ova sestra
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forks Forum :: Fan fiction natječaji-
Forum(o)Bir: